Kilka typowych zabawek dla dziewczynek

Szukasz zabawki dla swojej córki? Dobrze wiesz czym najbardziej lubi bawić się Twoja pociecha, ale chętnie sprawdziłabyś, jakie są najpopularniejsze gadżety dla dziewczynek? Z myślą o Tobie przygotowaliśmy listę takich akcesoriów. Zobacz koniecznie jakie przedmioty wybierają dziewczynki w różnym wieku, porównaj ich cechy i zamawiaj je na przykład w księgarni internetowej.

Przede wszystkim lalki

Jeśli mamy na myśli klasyczne zabawki dla dziewczynek, to nie możemy przejść obojętnie obok lalek. Tego typu asortyment jest naprawdę bardzo urozmaicony i na półkach sklepowych można znaleźć lalki dedykowane dla niemowlaków, dla dziewczynek w wieku przedszkolnym oraz dla starszych dzieci. Zaczynając od samego początku, dla najmniejszych dziewczynek przydadzą się szmaciane lale, które mogą pełnić rolę przytulanki lub gryzaka. Lala mająca szeleszczącą spódniczkę, przyszyte korale czy też długie kokardki może być świetną zabawką dla takiego maluszka. Nieco większe dziewczynki z przyjemnością będą wcielać się w rolę mam i opiekunek, a do tego idealne są lale bobasy. Są one na tyle nowoczesne, że niektóre z nich mogą wołać “mama”, mogą robić siusiu w pieluchę czy nawet płakać prawdziwymi łzami. Dla jeszcze większych dziewczynek w roli prezentu sprawdzą się klasyczne lalki Barbie. Można do nich dobierać różne ubrania oraz akcesoria.

Akcesoria do czesania

Do równie modnych i chętnie wybieranych przez dziewczynki zabawek można zaliczyć wszelkiego typu akcesoria do czesania. Świetnym akcesorium będzie głowa lalki z długimi włosami. Każda dziewczynka może spędzić sporo czasu na czesaniu, robieniu loków czy uplataniu warkoczy. Tego typu gadżety będą dobrym wyborem dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Kuchnie, pralki i akcesoria domowe

Jeszcze jedną kategorią zabawek dla dziewczynek będą drewniane kuchnie, zestawy talerzyków i filiżanek oraz sprzęty użytku domowego takie jak: pralki, żelazka, czy odkurzacze. Dziewczynki od najmłodszych lat chętnie wcielają się w różne role i bawią się w dom, a takie akcesoria będą im to ułatwiać.